DZIAŁALNOŚĆ SPORTOWA


Wydatki zrealizowane w ramach kultury fizycznej i sportu w 2021 r.

3 295 848

-74,33%

do roku 2020TURNIEJ IM. TADEUSZA PIETRZYKOWSKIEGO27 lutego odbył się VIII turniej im. Tadeusza Pietrzykowskiego, zorganizowany przez Klub Sportowy Sporty Walki Piła. Wzięło w nim udział prawie 100 uczestników z całej Polski. Uczestnicy turnieju stoczyli w sumie 40 zaciętych walk, zarówno bokserskich, jak i starć w kickboxingu. Klub Sportowy Sporty Walki w Pile reprezentowało ponad 30 zawodników, od 10 roku życia. Każdy startujący otrzymał pamiątkowy dyplom, najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali również pamiątkowe puchary.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, który razem z Wicestarostą Arkadiuszem Kubichem otworzył zawody.


Zdjęcie przedstawia Starostę Pilskiego na turniej Klubu Sportu Walki.
Zdjęcie przedstawia walkę uczestników turnieju.
Zdjęcie przedstawia walkę uczestników turnieju.INAUGURACJA CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCHW kwietniu, na odbudowanym Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile odbyła się inauguracja wiosennej, jubileuszowej XXV już edycji Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych. Wzięło w niej udział prawie 80 uczniów, reprezentujących 10 szkół z terenu Powiatu Pilskiego: ZS Stara Łubianka, SP Kosztowo, SP Wyrzysk, SP Bądecz, SP Miasteczko Krajeńskie oraz szkoły z Piły: SP 1, SP 2, SP 3, SP 7, SP STO oraz SP 11. W mitingu biegowym odbyły się następujące konkurencje: bieg na dystansie 1.000 m chłopców, bieg na dystansie 600 m dziewcząt i biegi na dystansie 300 m i 60 m dziewcząt i chłopców. Nowa tartanowa bieżnia sprawdziła się znakomicie.

Wydarzenie było zorganizowane przez Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, przy wsparciu Powiatu Pilskiego.


Zdjęcie przedstawia Starostę Pilskiego wręczającego puchar.
Zdjęcie przedstawia dzieci na stadionie.
Zdjęcie przedstawia zawodników biegnących w zawodach lekkoatletycznych.eliminacje strefowe do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadetów w boksieW Pile, w dniach od 8 do 9 maja odbyły się strefowe eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadetów w boksie na 2021 r. W 13 kategoriach wagowych na ringu walczyło ponad 50 zawodników, po dwóch z Wielkopolski i Dolnego Śląska. Zawody zostały rozegrane pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego, który także sędziował walki turniejowe.

Organizatorami zawodów był Wielkopolski Okręgowy Związek Bokserski, klub Sporty Walki Piła oraz WKS Sokół. Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe wsparł to wydarzenie.


Zdjęcie przedstawia Starostę Pilskiego sędziującego zawodnikom walki bokserskiej.
Zdjęcie przedstawia walkę zawodników na ringu.
Zdjęcie przedstawia zwycięstwo jednego z zawodników.Zimowa Liga Kartingowa GERTNa Pilskim Torze Kartingowym GOKART EXTREME przy Warsztatowej 6 odbyła się Zimowa Liga Kartingowa GERT Sezon 2020/2021. Najmłodszy uczestnik imprezy miał 10 lat, najstarszy 49 lat.

Dla zwycięzców zawodów puchary ufundował Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, a ligowe zmagania objął Patronatem Honorowym.


Zdjęcie przedstawia Starostę Pilskiego na torze kartingowym.
Zdjęcie przedstawia zwycięzców na podium z pucharami.
Zdjęcie przedstawia mężczyzn w gokartach.Mistrzostwa Wielkopolski LZS w LekkoatletyceW Pile odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski LZS w Lekkoatletyce, w których wzięło udział ponad 250 zawodników z 11 powiatów z województwa Wielkopolskiego, w tym reprezentacja Powiatu Pilskiego. Zawody zostały zorganizowane przez PLKS Gwda Piła na stadionie MOSiR Piła. Młodzież rywalizowała w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych: biegowych, rzutowych: rzut oszczepem, dyskiem, pchnięciu kulą oraz w skoku w dal i wzwyż. O puchary walczyli juniorzy młodsi do lat 18, juniorzy do lat 20 oraz młodzież do lat 23.

Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile, podobnie jak wiele innych wydarzeń sportowych z udziałem młodzieży, wsparło Mistrzostwa Wielkopolski LZS w Lekkoatletyce.


Zdjęcie przedstawia trzech mężczyzn, w tym Starostę Pilskiego z pucharami.
Zdjęcie przedstawia bieg przez płotki.
Zdjęcie przedstawia rzut kulą.GRAND PRIX 25. EDYCJI PILSKICH CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCHTo wydarzenia sportowe, adresowane do dzieci ze szkół podstawowych, organizowane przez Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Do Grand Prix 25. edycji czwartków zakwalifikowało się aż 214 dzieci z 12 szkół Piły i pozostałych gmin powiatu, co pokazuje skalę aktywności sportowej najmłodszych. W konkurencjach finałowych wzięło udział 158 dzieci, w tym 71 dziewcząt i 87 chłopców.

Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski oraz Marek Kamiński, Członek Zarządu Powiatu w Pile wręczyli dzieciom okolicznościowe medale, dyplomy i gadżety za miejsca od 1 do 3. Z kolei wszystkie startujące dzieci otrzymały okolicznościowe butony Powiatu Pilskiego, medale i dyplomy.


Zdjęcie przedstawia dzieci z medalami.
Zdjęcie przedstawia dzieci przygotowujące się do biegu.
Zdjęcie przedstawia biegnące dzieci.NOCNY TURNIEJ NA ORLIKU W KOTUNIUStowarzyszenie Orlik Piła zorganizowało Nocny Turniej Wiosenny Drużyn Amatorskich na boisku Orlika w Kotuniu pod Patronatem Honorowym Starosty Pilskiego. W turnieju wzięły udział drużyny z Powiatu Pilskiego.


Zdjęcie przedstawia mecz piłki nożnej.
Zdjęcie przedstawia mecz piłki nożnej.
Zdjęcie przedstawia oświetlone boisko.BIEGOWY CHALLENGE NA STADIONIE POWIATOWYM4 czerwca rozpoczął się biegowy challenge - 4 mile (16 okrążeń po wewnętrznym torze bieżni), co 4 godziny przez 48 godzin - na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile. To wyzwanie, którego podjęli się członkowie nieformalnego stowarzyszenia Giro di Zawada, miłośnicy biegów długodystansowych: Marcin Gapiński, Jacek Sikorski, Tomasz Ciepły i Piotr Sikorski.


Zdjęcie grupowe zawodników biegowego challenge - 4mile.
Zdjęcie przedstawia widzów opartych o barierki.
Zdjęcie przedstawia start zawodników w biegach.PORTUGALSKI TRENER NA STADIONIE POWIATOWYMNa Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile odbył się trening pokazowy w wykonaniu José Paupério - trenera piłkarskiej szkółki Sportingu Lizbona Clube de Portugal. Szkółka współpracuje z Football Academy School of Excellence Szczecin i z zawodnikami Football Academy Piła. W przeprowadzeniu treningu pomagali również: Przemysław Tomków - skaut główny FASE, Sławomir Kłos - koordynator FASE.


Zdjęcie przedstawia chłopców w strojach piłkarskich.
Zdjęcie przedstawia dwóch chłopców w strojach piłkarskich.
Zdjęcie przedstawia wręczenie pucharu.AUTO KAMAG-BABOLAT 2021Na kortach tenisowych przy ul. Dąbrowskiego w Pile przez trzy dni trwał popularny turniej tenisowy AUTO KAMAG-BABOLAT 2021.

Wydarzenie odbyło się przy wsparciu Powiatu Pilskiego - Starostwa Powiatowego w Pile. Nagrody i puchary wręczał Marek Kamiński, Członek Zarządu Powiatu w Pile.


Zdjęcie przedstawia dzieci ze statuetkami.
Zdjęcie przedstawia wręczenie dziecku statuetki.
Zdjęcie przedstawia Pana Marka Kamińskiego z dziećmi.ZAWODY WĘDKARSKIE
Zdjęcie grupowe uczestników zawodów spławikowych.

Nad Zalewem Koszyckim w Pile odbyły się zawody spławikowe im. Józefa Różańskiego. Wzięli w nich udział prezesi kół i działacze z całego Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile. Zawody zorganizowało Koło PZW Gwda z Piły. Wzięło w nich udział 25 wędkarzy, w tym również kobiety. Po zważeniu wszystkie ryby zostały wypuszczone z powrotem do wody, a część nagród (sprzęt wędkarski) trafiło do dzieci, które uprawiają wędkarstwo.

Tradycyjnie wydarzenie Patronatem Honorowym objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, który razem z Czesławem Pachowiczem, Prezesem ON PZW w Pile wręczał medale i puchary najlepszym sześciu zawodnikom. Wszyscy jednak uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, które ufundował Starosta Pilski.IV Memoriał Ku Pamięci Piłkarzy Błyskawicy BronisławkiNa Boisku Sportowym w Bronisławkach (gm. Ujście) odbył się IV Memoriał Ku Pamięci Piłkarzy Błyskawicy Bronisławki. W turnieju wzięło udział 10 drużyn z gmin Powiatu Pilskiego. Było to udane wydarzenie nie tylko sportowe, ale również integracyjne.

Zwycięzcom gratulował Marek Kamiński, Członek Zarządu Powiatu w Pile, a wydarzenie wsparł Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile.


Zdjęcie przedstawia wręczenie pucharu.
Zdjęcie grupowe zawodników z pucharami.
Zdjęcie przedstawia złote puchary piłkarskie.PIKNIK SPORTOWO-PLAŻOWY W WOLSKUW niewielkim Wolsku w gminie Miasteczko Krajeńskie odbyła się impreza plenerowa pod hasłem „Wirusa się nie boimy, bo dużo ćwiczymy”. Wydarzenie miało charakter pikniku sportowo-plażowego z atrakcjami dla całych rodzin, a zorganizowały je panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wolsku.


Zdjęcie grupowe uczestników pikniku sportowo - plażowego.
Zdjęcie przedstawia puszczanie baniek mydlanych.
Zdjęcie przedstawia parawan z parasolami.XII PRZEŁAJOWY BIEG PAPIESKI7 sierpnia, w pięknej scenerii Gminy Szydłowo odbył się XII Przełajowy Bieg Papieski im. Św. Jana Pawła II. W biegu wzięło udział ponad 130 biegaczy, dołączyli także kijkarze. Trasa biegła malowniczymi ścieżkami ze Skrzatusza do Starej Łubianki i liczyła 7,6 km.

Organizatorem biegu było Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo. Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego i przy wsparciu Powiatu Pilskiego - Starostwa Powiatowego w Pile.


Zdjęcie przedstawia biegnących uczestników biegów przełajowych.
Zdjęcie przedstawia mężczyznę rozlewającego wodę do kubków.
Zdjęcie przedstawia zawodników biegu trzymających dziecko.wieczorny miting biegowyNa Stadionie Powiatowym w Pile odbył się Wieczorny Miting Lekkoatletyczny zorganizowany przez Stowarzyszenie Biegaczy Powiatu Pilskiego. To było sportowe, ale również rodzinne i wielopokoleniowe wydarzenie. Na stadionie spotkali się byli zawodnicy KS Gwardia Piła i PLKS GWDA Piła, wielu przybyło z dziećmi. Do wieczornych biegów dołączyli również inni amatorzy biegania. Najpierw odbył się bieg dzieci na 400 m, potem dorosłych na 1.000 m oraz sztafeta. Były puchary i medale.

Zawodników dopingował m.in. Czesław Pachowicz, Prezes PLKS Gwda Piła i radny Miasta Piły Zbigniew Pyziak, który przez całe lata zaangażowany był w organizację Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych. Obydwaj przyznali, że bywali tu z zawodnikami, zanim stadion został odbudowany.


Zdjęcie przedstawia przemawiającego Starostę Pilskiego.
Zdjęcie przedstawia zawodników biegu przygotowujących się do startu.
Zdjęcie przedstawia dzieci biorące udział w biegach lekkoatletycznych.turniej tenisowy fish-cupPowiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile wspiera różne wydarzenia sportowe i dyscypliny, także tenis. W sierpniu na kortach tenisowych przy ul. Kossaka w Pile przy wsparciu Powiatu Pilskiego odbyła się VIII edycja Deblowego Turnieju Tenisowego "Fish Cup" zorganizowana przez Klub Tenisowy MIRON-TENIS.

Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski razem z Markiem Kamińskim, Członkiem Zarządu Powiatu w Pile pogratulowali wszystkim uczestnikom turnieju i wręczyli puchary zwycięzcom.


Zdjęcie grupowe Starosty Pilskiego z uczestnikami Turnieju Tenisowego.
Zdjęcie grupowe uczestników Turnieju Tenisowego.
Zdjęcie zwycięzców w Turnieju Tenisowym .turniej siatkówki męskiejW nowej Powiatowej Hali Sportowej przy Pola w Pile odbył się dwudniowy Turniej Siatkarski o Puchar Starosty Pilskiego. Był to turniej siatkówki męskiej w nowym obiekcie, tuż po jego otwarciu i to na wysokim poziomie, z udziałem Kadry Polski U-21, drużyn pierwszoligowych i naszej nowej drużyny KPS Stalpro Powiat Pilski.


Zdjęcie przedstawia mężczyznę przemawiającego przez mikrofon.
Zdjęcie przedstawia zawodników Turnieju Siatkarskiego.
Zdjęcie przedstawia Starostę Pilskiego wręczającego puchar.ninja wolf raceNa stadionie Powiatowym w Pile odbyły się zmagania Ninja Wolf Race dla dzieci i dorosłych. Tym razem Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile połączyło siły z zawodnikami Ninja Wolf Race - Marcinem Ćwirzeniem z Trzcianki, uczestnikiem wyczerpujących biegów z przeszkodami na całym świecie, który razem z kolegami zorganizował widowiskowe zawody na niełatwym torze przeszkód.

Fascynujące było oglądać nawet 4-letnie dzieci, które z pomocą dorosłych odważnie chwytały za wiszące kółka, czołgały się pod siatką, chwytały się grubej liny i wbiegały na prawie pionową ściankę. W zawodach Ninja Kids wzięło udział ok. 100 dzieci od 4 do 15 roku życia. W przeprowadzeniu zawodów pomagali wolontariusze z Zespołu Szkół przy Teatralnej. Po konkurencjach dla dzieci na torze przeszkód wystartowali zawodnicy Ninja. Ich umiejętności i kondycja budziły podziw.

Publiczność mogła obejrzeć także pokaz karateków, zawodników z Klubu Sporty Walki Piła, a najmłodsze dzieci tradycyjnie korzystały z dmuchanych zamków.


Zdjęcie przedstawia dziewczynkę chwytającą za wiszące kółka.
Zdjęcie przedstawia mężczyznę podnoszącego oponę.
Zdjęcie przedstawia ludzi spacerujący przy dmuchanych zamkach.XIV bieg niepodległościowy na stadionie przy okrzeiPonad 500 biegaczy i kijkarzy oraz prawie 200 dzieci wzięło udział w XIV Biegu Niepodległości, który 11 listopada zorganizował Powiat Pilski na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile. Tradycyjnie jako pierwsze wystartowały dzieci, które do pokonania miały 400 m czyli jedno okrążenie na bieżni. W biegu wzięło udział prawie 200 najmłodszych (przed dwoma laty ok. 115). O godz. 12.00 odśpiewano Hymn Państwowy. O godz. 12.15 rozpoczął się Bieg Niepodległości, który w tym roku odbył się w formule 11 okrążeń na 11 listopada. Biegacze i kijkarze startowali kolejno w 50-osobowych grupach i do pokonania mieli w sumie 4,4 km. W biegu uczestniczyło blisko 500 zawodników, w tym kijkarze i biegacze z klubów sportowych. Miłym akcentem był udział bisko 30-osobowej grupy „terytorialsów” z batalionu 12. WBOT w Dolaszewie.

Każdy z uczestników biegu na mecie otrzymywał medal. Wręczali je: Eligiusz Komarowski Starosta Pilski, Arkadiusz Kubich Wicestarosta Pilski, Krzysztof Sadowski Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Pile, Wioleta Kaczmarek Sekretarz Powiatu Pilskiego oraz Tomasz Pawłowski Skarbnik Powiatu.

Na stadionie nie brakowało narodowych symboli. Wielu zawodników przybyło z polską flagą i w biało-czerwonych strojach. Dla wszystkich przygotowano rogale świętomarcińskie i ciepły poczęstunek. Można było się ogrzać przy ogniskach.


Zdjęcie przedstawia zawodniczki XIV Biegu Niepodległości.
Zdjęcie przedstawia biegnących zawodników.
Zdjęcie przedstawia dzieci z medalami trzymające flagę Polski.turniej niepodległościowyW Powiatowej Hali Sportowej przy Pola w Pile odbył się Turniej Niepodległościowy Rocznika 2012 uczestników szkółek piłkarskich z regionu pilskiego. Zorganizowała go Akademia Piłkarska Reissa - Reprezentacja Regionu Pilskiego, przy wsparciu Powiatu Pilskiego. Nie brakowało goli, nagród dla wszystkich i pucharów dla najlepszych.

Młodych piłkarzy dopingowali Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski i Krzysztof Sadowski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Pile.


Zdjęcie przedstawia przemawiającego Starostę Pilskiego na Turnieju Niepodległościowym.
Zdjęcie przedstawia dzieci oparte o barierki w towarzysze Starosty Pilskiego.
Zdjęcie przedstawia mecz dziecięcych drużyn piłkarskich.joker cupW Powiatowej Hali Sportowej przy Pola w Pile, 19 grudnia odbył się Świąteczny Turniej Czwórek „Joker Cup” o Puchar Starosty Pilskiego. W turnieju wzięło udział 19 drużyn, blisko 100 chłopców w wieku 11 lat ze szkół podstawowych z trzech województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.


Zdjęcie przedstawia Starostę Pilskiego na przemawiającego na Turnieju Czwórek ,,Joker Cup"
Zdjęcie przedstawia dzieci grające w siatkę na sali.
Zdjęcie grupowe młodzieżowych drużyn siatkarskich.Lodowisko na stadionie przy okrzei - wstęp wolnyZdjęcie przedstawia ludzie jeżdżących na łyżwach.
Zdjęcie przedstawia parę z dzieckiem na łyżwach.
Zdjęcie przedstawia ludzi na lodowisku.